СООБРАЌАЈ
НОВА

Директориум >> Компјутери и Интернет >> World Wide Web

World Wide Web е широко се користи информациониот систем на интернет која обезбедува услови за документи да бидат поврзани со други документи од страна на хипертекст линкови, овозможувајќи му на корисникот да пребарувате за информации со поместување од еден документ во друг.

Вози сообраќај во светот на својата веб-страница ...

AfrikaansBahasa IndonesiaCatalàČeskéCymraegDanskeDeutschEestiEnglishEspañolFilipinoFrançaiseGalegoHrvatskiÍslenskaItalianoLatvijāLietuvosMagyarMaltiMelayuNa hÉireannNederlandseNorskePolskaPortuguêsRomânăShqiptarSlovenščinaSlovenskémuSuomalainenSvenskaSwahiliTürkViệtΕλληνικάБеларускаяБългарскиМакедонскиРоссиюСрпскаУкраїнськеייִדישעבריתالعربيةفارسیहिन्दीไทย中文(简体)中文(繁體)日本한국어