TRAFIKUT
NOVA

Lista >> Kompjuter dhe Internet >> Supercomputing dhe Computing paralel

Supercomputing dhe paralele Computing është informatikë mundësuar të lartë, që ose përdor një makinë shumë të fuqishme ose të disa makina të mesëm ose të ulët powered shoqëruar së bashku për të siguruar një sistem me fuqi të përpunimit të mëdha.

Drive trafikut të gjithë botën për faqen tuaj te internetit ...

AfrikaansBahasa IndonesiaCatalàČeskéCymraegDanskeDeutschEestiEnglishEspañolFilipinoFrançaiseGalegoHrvatskiÍslenskaItalianoLatvijāLietuvosMagyarMaltiMelayuNa hÉireannNederlandseNorskePolskaPortuguêsRomânăShqiptarSlovenščinaSlovenskémuSuomalainenSvenskaSwahiliTürkViệtΕλληνικάБеларускаяБългарскиМакедонскиРоссиюСрпскаУкраїнськеייִדישעבריתالعربيةفارسیहिन्दीไทย中文(简体)中文(繁體)日本한국어